Stres set

218.00286.00

Byliny se v již od pradávna využívají pro podporu duševního zdraví, relaxaci a zmírnění stresu.
Skladem

Kategorie:

Stres set

Stres je přirozený obranný mechanismus našeho organismu vůči vnějším nepříznivým podmínkám a chrání nás před nadměrnou zátěží. Ovšem pokud v životě převládá, může způsobovat řadu fyzických a psychických neduhů jako jsou nespavost, bolesti hlavy, nervozita, úzkost, špatná nálada, únava atd. Dost dobře do vystihuje přísloví – stres je dobrý sluha, ale zlý pán. Byliny se v již od pradávna využívají pro podporu duševního zdraví, relaxaci a zmírnění stresu.

Set obsahuje tři produkty, které jsou baleny zvlášť: bylinný čaj, koupel a tinkturu či kapsle.

Bylinná směs Stres 100 g B. Jukl

Bylinná směs napomáhá zklidnění, navozuje klidný spánek a přispívá k obnovení tělesné a duševní pohody, uvolňuje pocity napětí a nepříjemné stavy v období klimakteria. Kromě užívání bylinného čaje se doporučuje inhalace.

Složení: mateřídouška, máta, heřmánek, meduňka, kmín, levandule, tymián, kozlík.

Užívání: Bylinné směsi slouží zejména k přípravě vodních výluhů (čajů). Obecně platí, že na 100 ml vody přijde 1 čajová lžička jemně nasekané sušené byliny, na 250 ml pak 1 polévková lžíce. Byliny zalijte horkou vodou, která právě přestala vřít, zakryjte šálek (konvici) pokličkou, a nechte cca 10 minut vyluhovat. Denní dávka čaje je 500 až 750 ml. Čaj se pije neslazený a na lačno. Pouze prsní čaje lze přisladit medem a vždy se podávají teplé.

Upozornění: Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Zklidňující koupel 70 g Byliny Mikeš

Tato relaxační koupel se doporučuje užívat po namáhavé fyzické i psychické zátěži. Je určená těm, kteří potřebují snížit každodenní napětí a navodit duševní klid a vyrovnanost. Navozuje příjemný pocit uvolnění a relaxace.

Složení: nať meduňky, nať mateřídoušky, nať bazalky, květ heřmánku

Příprava: sáček vložíme do vany s teplou vodou příjemnou vašemu tělu a necháme alespoň 10 minut louhovat. Pro zvýšení účinku je možné sáček krátce povařit a odvar přidat do lázně.

Upozornění: Není vhodná pro jedince trpící alergií na některou z uvedených složek.

Hmotnost: Baleno v nálevovém sáčku

Antistres 50 ml

Doplněk stravy

Součástí tinktury jsou bylinky, které patří mezi významné adaptogeny, tedy rostliny, díky kterým zůstáváme v psychické i fyzické pohodě. Napomáhají relaxaci a dobré náladě, zároveň příznivě působí na kognitivní a duševní výkonnost. Jsou vhodné tehdy, kdy je potřeba zotavit se po náročném úkolu a to jak fyzicky, tak psychicky. Osvěžují tělo a přispívají k duševní vyrovnanosti, posilují zdravý spánek a zmírňují stres. Podporují mentální zdraví a kognitivní funkce.

Dávkování: 3x denně 20 kapek tinktury mezi jídlem. Tinkturu můžete nakapat i do nápoje, např. vody nebo čaje. Doporučená denní dávka (60 kapek) obsahuje po 19,91 mg extraktu ze všech obsažených bylin.

Vyrobeno podle originální receptury, která zaručuje vysokou účinnost výsledné tinktury.

Všechny extrakty jsou notifikovány Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Složení: voda, jemný kvasný líh (alk. 40% obj.), eleuterokok kořen, pupečník asijský nať (gotu kola), dobromysl obecná nať, maral kořen, mučenka pletní nať
100 g výrobku obsahuje extrakt z á 2,85 g všech jmenovaných bylin.

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Před použitím protřepat, lehký zákal není na závadu. Uchovejte v suchu při teplotě 5-25 °C.

Antistres 60 kapslí Naturvita

Bylinné kapsle jsou směsí několika bylin. Obsahují kozlík lékařský, který zklidňuje při stresu a přispívá k udržování dobrého spánku. Vitánie snodárná zase podporuje opětovné nabytí duševní rovnováhy po působení stresu, též příznivě působí na usínání a pomáhá v období mentálního i fyzického napětí a úzkosti. No a rozchodnice růžová pomáhá organismu v adaptaci na psychický stres, stimuluje nervový systém, podporuje dobrou náladu. Příznivě působí při únavě, bolestech hlavy vyvolané stresem a potížích se spánkem. Bylinky též společně přispívají k posílení imunitního systému.

Účinné složky v 1 kapsli:

Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) extrakt 20:1 12,5 mg

Vitánie snodárná (Withania somnifera) extrakt 1,5% witanolidů 250 mg

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) extrakt 4 % rosavinu 50 mg

25 mg extraktu kozlíku lékařského odpovídá 500 mg sušeného kořene.

Doporučené dávkování: Dospělí 2 kapsle před spaním.

Výrobek neobsahuje konzervační látky, syntetická barviva ani aroma. Výrobek není určen dětem. Nevhodný pro těhotné a kojící ženy.

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl), BYLINY Mikeš s.r.o., Dr. Popov, NATURVITA

Novinky: