Šalvějová mast na opruzeniny a zapařeniny

89.00

Šalvěj je vhodná na nejrůznější neduhy. Mast se tradičně používá při péči o opruzeniny. Jedná se též o mast na zapařeniny (včetně tzv. „vlka“).

Není skladem

Kategorie: Štítky: ,

Šalvějová mast 50 ml

Šalvěj určitě není nutné představovat, její účinky jsou známy již od dávných dob. Šalvějová mast se tradičně používá při péči o opruzeniny a zapařeniny (včetně tzv. „vlka“). Slouží i k jejich prevenci.  Mast se dále využívá k péči o mokvavé ekzémy, podporuje dobrý stav pokožky. Obsahuje účinné rostlinné extrakty.

Podrobněji v herbáři

Složení: vepřové sádlo, včelí vosk, řepík lékařský, heřmánek pravý, šalvěj lékařská, tymián obecný, parfém (směs přírodních silic).

(Adeps Suillus, Cera Alba, Chamomilla Recutita Flower Extract, Thymus Vulgaris Extract, Agrimonia Eupatoria Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Salvia Officinalis Oil)

Aplikace: Před použitím masti se doporučuje postiženou partii omýt vodou bez mýdla a dobře vysušit. Mast se nanáší v tenké vrstvě na pokožku tak, aby neucpala póry. Tento přírodní výrobek používáme 2-3x denně (nebo dle aktuální potřeby), jemně vtíráme 2 až 3 minuty do kůže. Správná aplikace masti pomáhá zvyšovat její následný účinek.

Bylinným základem šalvějové masti je šalvěj lékařská (Salvia Officinalis), lidově známá také jako babské ucho. Šalvěj se vyznačuje řadou léčivých látek: silice, diterpénové hořčiny, taniny, triterpenoidy, pryskyřice, flavonoidy, estrogenní látky, saponiny a vitamíny skupiny B a P. V léčitelství i kosmetice se využívá tato bylina hlavně pro svoje stahující a protizánětlivé účinky.

Masťovým základem masti je čištěné vepřové sádlo (extrahované horkou párou), které svým složením připomíná lidský tuk. Vepřové sádlo obecně patří k nejkvalitnějším základům mastí: velmi dobře se vstřebává do pokožky, je kvalitním nosičem léčivých látek obsažených v bylinách a používá se k léčbě různých dermatitid.

Mast je obohacena o pravý včelí vosk, který má skvělé ochranné a hydratační schopnosti a zvyšuje celkovou kvalitu výrobku.

Kromě šalvěje obsahuje mast také další byliny: heřmánek, tymián a řepík. Tato ojedinělá kompozice bylin dává vyniknout účinkům šalvěje.

Další informace: Šalvějová mast neobsahuje konzervanty ani umělá barviva. Šalvějovou mast doporučujeme skladovat při teplotě 5 až 25 °C. Balení 50 ml.

Objem

50 ml

Dodavatel

Dr. Popov

Novinky: