Prvosenka tinktura

65.00

Homeopatická tinktura z prvosenky jarní se v průběhu historie používala na dýchací systém, močovou soustavu, nervy, srdce.
Skladem (poslední 3 balení)
DOPRODEJ

Bylinné kapky PRVOSENKA (D3)

Prvosenka (lidově petrklíč) je tradičním poslem jara. Vyskytuje se nejčastěji v teplejších polohách nížin a pahorkatin v Evropě a Asii. Rostlina je v České republice částečně chráněna, což znamená, že její kořenový systém je chráněn, a proto se smí trhat pouze nať s květem.
Tradičně se používá v džemech, čajích, sirupech, salátech, víně a v nálevech pro kyselé okurky. Dělají se z ní jarní vlasové koupele. Ve Švýcarsku a Rakousku se vývarem barvila také velikonoční vajíčka.

Prvosenka obsahuje mnoho účinných látek. V lidovém léčitelství se v průběhu historie používala na dýchací systém (průdušky), močovou soustavu, nervy, srdce a sliznice. Tradičně se též využívala ve formě obkladů na klouby a migrénách.

Podrobněji v herbáři

Složení: lihovodný roztok extraktu prvosenky, tinktura je připravena ve specifickém homeopatickém ředění D3

Dávkování: 3x 5 kapek denně po jídle (lahvička cca na 39 dní)

Balení: PE kapací lahvička 30 ml

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování. Předepsaný počet kapek můžeme nakapat do vody, teplého nápoje. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek. Obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu. Dávkování tinktur je tak malé, že úvahy o ovlivnění jater nebo nervového systému obsaženým alkoholem jsou zcela bezpředmětné.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl)

Objem

30 ml

Novinky: