Včelí pyl rouskovaný

99.00

Včelí pyl je bohatý na biologické účinné látky a považoval se za klíč k dlouhověkosti.

Není skladem

Kategorie: Štítek:

Včelí květový pyl rouskovaný 95 g

Energie v mini balení

Včelí pyl je bohatý na biologické účinné látky a již od dávných dob se využíval nejen na trávení, nervovou soustavu a cévy. Považoval se za klíč k dlouhověkosti.

Určitě jste se již setkali s různými názvy: včelí pyl, květový pyl, rouskový pyl, rouskovaný pyl. Za každým názvem je stejný pyl od včel a existuje dvě varianty pylu:

Pyl rouskovaný – včelí pyl, který odebíráme ihned, jak včelka přiletí ze sběru do úlu

Pyl perga – včelkami již zpracovaný plástový pyl, který je lépe stravitelný. Jeho získávání je složitější a právě proto je dražší

Návod k použití: včelí pyl je dobré nechat kvasit a tím se stává stravitelnějším: asi 40 ml převařené vody smíchejte s 25 g medu a 100 g pylu. Řádně promíchejte, dejte do skleniček a nechejte 3 dny v otevřené sklenici při pokojové teplotě.
Pyl je možné jíst po lžičkách přímo bez jakékoliv úpravy. Pyl nemíchejte do ničeho teplého ani nezapíjejte horkými nápoji. Užívejte 1-3 lžičky denně, děti a při prevenci poloviční dávku. Při nízkém tlaku doporučujeme užívat na noc.

Upozornění: nedoporučuje se užívat v prvních 3 měsících těhotenství a při alergii na včelí produkty.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u těchto produktů uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Hmotnost95 g
Dodavatel

Pleva

Novinky: