Psyllium s probiotiky

159.00

Psyllium je rozpustná vláknina, která v trávicím traktu zvětšuje svůj objem až 40x a podporuje čištění organismu. Výrobek je ještě doplněn o probiotika.
Skladem

Psyllium s probiotiky 100 g

Psyllium je rozpustná vláknina, která vzniká vyčištěním obalů semen jitrocele indického (Plantago ovata husk). Právě osemení je nejbohatší na vlákninu. Tento výrobek obsahuje tu nejkvalitnější surovinu, která pochází přímo z Indie (98% čistota).

Psyllium zvětšuje svůj objem v trávicím traktu až 40x. Vzniklý gel pohlcuje nadbytečnou tekutinu a prostým bobtnáním (mechanickou silou jako píst) odsouvá z traktu škodlivé zplodiny.

Podrobněji v blogu

Tento přírodní výrobek je ještě doplněn o unikátní kulturu Saccharomyces cerevisiae var. Boulardii od předního francouzského výrobce. Na rozdíl od bakteriálních složek (např. Lactobacillus, Bifidobacterium) nejsou tyto kvasinky citlivé na antibiotika (antibiotická léčba často poškozuje střevní mikroflóru) a lépe odolávají kyselému prostředí. Velmi dobře přežívají průchod zažívacím traktem a vykazují v organizmu velkou stabilitu. V doporučené denní dávce Psyllicolu PLUS je obsaženo potřebné množství živých kvasinek.

Psyllium zvyšuje denní spotřebu vlákniny, podporuje správný metabolismus tuků a pomůže vám také udržovat správnou hladinu cholesterolu. Při konzumaci nalačno navozuje pocit nasycení.

Psyllicol PLUS má příjemnou chuť lesních jahod – je slazen sladidlem ze stévie – sladidlem nové generace. Proto můžou Psyllicol® PLUS užívat i diabetici.

Dávkování: 1 – 2 čajové lžičky (2,5 – 5 g) rozmícháme ve sklenici vody (30 ml na každý 1 g Psyllicolu) a důkladně zapijeme dalším šálkem tekutiny (min. 250 ml) – vodou, bylinným čajem, ovocnou šťávou apod. Maximální denní dávka je 5 čajových lžiček, tj. 12,5 g. Množství lze rozdělit do několika denních dávek, které je třeba důkladně zapíjet.

Psyllicol je nutné užívat s odstupem minimálně 1 hodiny od ostatních léků a doplňků stravy.

Maximální denní dávky Psyllia:

– dospělý člověk – 5 čajových lžiček

– těhotné ženy – 1 čajová lžička

– kojící matky – 1,5 čajové lžičky

– malé děti od 6 let – 1 čajová lžička, dbát na dostatečné zapíjení

1 čajová lžička Psyllia nebo Psyllicolu = cca 2,5 g

Kontraindikace: při náhlých (akutních) břišních příhodách – střevní neprůchodnosti, zánětu slepého střeva, zánětu pobřišnice, uskřinutí kýly, zánětu slinivky břišní

Složení: Psyllium Plantago ovata (vyčištěné obaly semene jitrocele indického), psyllium nejvyšší možné kvality (98%), probiotické kvasinky Lynside Pro SCB, inulin, sladidlo ze stévie, regulátor kyselosti kyselina citronová, aroma.

Výrobek je doplňkem stravy a nenahrazuje pestrou stravu. Psyllicol není návykový. Je bez cukrů, chemických látek a barviv.

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku vlákniny psyllium. Výrobek není určen pro děti do 6 let. Uchovejte v suchu při teplotě 5 – 25 °C. Ukládejte mimo dosah dětí.

Hmotnost100 g
Dodavatel

Dr. Popov

Novinky: