Fytostevin

219.00

Fytostevin je sladidlo rostlinného původu, které nezpůsobuje zvýšení cukrů v krvi a je bez kalorií. Využívá se jako náhražka cukru.
Skladem

Kategorie: Štítek:

Fytostevin – sladidlo ze stévie 50 g

Sladidlo rostlinné původu ve formě prášku

Stévii jako sladidlo používali již Indiáni v Paraguayi pro oslazení čajů a dalších nápojů. Kromě toho žvýkali její listy a přezdívali jí „sladká tráva”. Nezpůsobuje zvýšení cukrů v krvi a je bez kalorií. Sladidlo je tedy možné užívat místo cukru. Nepřispívá k tvorbě zubního kazu.

Fytostevin mohou užívat i diabetici či osoby trpící fenylketonurií. Díky nulovému glykemickému indexu se hodí např. při redukčních dietách.

Složení: Steviolglykosidy (95%), voda.

Použití: k oslazení nápojů, při pečení, vaření.

Stévie je tropická rostlina, která roste v Jižní a Střední Americe. Někdy se jí také říká zelené zlato nebo medové lístky. Rostlina obsahuje sladidlo necukerné povahy 200 až 300x sladší než běžný cukr. Dále obsahuje řadu vitamínů (např. A a C) a minerálů (např. vápník, draslík, železo). Lze ji používat v čerstvém nebo sušeném stavu.
Existuje zhruba 300 druhů této rostliny, mezi nejoblíbenější patří druh Stevia Rebaudiana, která je použita v tomto výrobku.

Hmotnost50 g
Dodavatel

Dr. Popov

Novinky: