Krušinová mast

  Krušinovou mast opravdu oceníme v celé řadě případů a rozhodně se nejedná jenom o mast na lipomy!

  Je známá svými antiseptickými a regeneračními účinky. Pomáhá redukovat jizvy, pajizévky, strie, praskliny, lipomy, podkožní bulky. Doporučuje se na hrubou a pomerančovou kůži, celulitidu a pro destrukci tuků – tukové bulky, náhle zhubnutí či naopak přibrání na váze, tukové převisy, tukové nádory. Oceníte ji i v případě skvrn na pokožce, při růži. Je vhodná i na hemeroidy.

  Účinnost masti je prověřená staletími používání, přičemž její příprava velmi jednoduchá. Takže se pusťme do toho!

  Recept

  Suroviny:

  Návod:

  Dvě vrchovaté lžíce kůry krušiny je vhodné nejdříve nadrobno posekat či rozemlít ve mlýnku. Nejedná se o zásadní krok, avšak umožní lepší uvolnění účinných látek.

  V hrnci následně rozehřejeme 100 ml kokosového oleje na vodní lázni. Jakmile se roztaví, přisypeme krušinu a necháme cca 10-15 minut prohřát. Směs by neměla přijít k varu! Zamícháme a následně odstavíme. Mast necháme stát do druhého dne. Poté opět zahřejeme (opět by neměla přijít k varu) a následně scedíme do připravené nádoby.

  Uchováváme nejlépe v chladu a temnu.

  Užíváme: nanášíme dostateční místo masti na postižené místo dle potřeby (alespoň 2-3x denně).

  Recept  č. 2 – jednodušší a bez vaření

  Krušinovou mast lze připravit ještě jednodušeji. V tomto případě je nutné kůru rozemlít až do práškového stavu a následně ji smíchat s olejem. V tomto případě již není nutné mast zahřívat a můžeme ji okamžitě aplikovat.

  Zdroje: https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/mast-olej-bylinkove-maslo/500-bylinne-masti

  Zmíněné produkty:

  Krušina kůra

  Bio kokosový olej