Domácí nosní kapky

Mast z aloe receptAčkoliv občas slyšíme, že „léčená rýma trvá týden, neléčená sedm dní“, tak to rozhodně nemusí být vždy pravdou. Sami máme zkušenost s tím, že rýmu lze zvládnout někdy i za 1-2 dny. Významnou roli zde přitom hraje dostatečný přísun teplých tekutin (nejlépe bylinných čajů), horká vodní lázeň nohou, výplachy a nosní kapky. Ty si lze přitom jednoduše vyrobit přímo doma například z aloe vera či rakytníku.

Nosní kapky z aloe vera

Účinky aloe byly opěvovány ještě v dávných antických dobách. Obsahuje řadu významných látek a výborně pomáhá právě i při rýmě. Dezinfikuje, má antibakteriální a antivirové účinky, podporuje regeneraci a čištění. Doporučuje se při nejrůznějších zánětech.

Pro výrobu nosních kapek použijeme šťávu či gel z aloe vera. Pokud pěstujete aloe doma, tak lze použít přímo čerstvou šťávu z umytého listu rostliny.

Před použitím aloe však nesmíme zapomenout na ředění vodou v poměru 2:1 (2 lžičky vody a jedna lžička aloe). Nosní kapky používáme v množství 3-4 kapek do každé nosní dírky 3-5x denně.

Nosní kapky z rakytníkového oleje

Rakytníkový olej účinkyRakytník je pro vysoký obsah vitamínu C všeobecně znám jako účinný pomocník naší imunity a chrání náš organismus před zevními vetřelci. Jeho užívání se proto často doporučuje jako prevence, ale i v průběhu již propuklé nemoci.

Rakytníkový olej lze proto použít i ve formě nosních kapek, kdy do každé nosní dírky stačí aplikovat 3-4 kapky 3-5 x denně.

 

 

Zmíněné produkty:

Aloe vera gel

Rakytníkový olej 100%