Vanilkový lusk

95.00

Lusky vanilky si i přes svou vysokou cenu udržují své místo na trhu. Vanilka se používá k přípravě sladkých jídel, pochutin, moučníků, zmrzliny a nápojů.
Skladem

Kategorie: Štítky: ,
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Vanilkový lusk 1 ks

Odrůda: Tahitensis lat. Vanilla Tahitensis. Jedná se o mladší odrůdu se svěží vůní.

Nejdůležitější látkou vanilky je vanilin, který dává příjemnou vůni a sladkou chuť tohoto koření. Vanilka se používá k přípravě sladkých jídel, pochutin, moučníků, zmrzliny a nápojů.

Tento vzácný druh vanilky vznikl asi před pěti sty lety v Guatemale zkřížením pěstovaného vanilovníku plocholistého (Vanilla Planifolia) s divoce rostoucím vanilovníkem Vanilla odorata.

Příprava: Nejcennější je obsah vanilkového lusku tvořený drobnými černými zrníčky. Vanilkový lusk podélně rozřízneme a vyškrábeme zrníčka tupou stranou nože. Lusky, kterých jsme zbavili zrníček, můžeme ještě použít např. do svařeného vína, vyvařit v pudinku, horkém mléce nebo vložit do sklenice s cukrem. Přibližně za dva týdny budete mít vlastní vanilkový cukr.

Z vanilky si též můžete vytvořit vlastní vanilkový extrakt (recept přípravy).

Uchovávání vanilky: po rozbalení skladujte v uzavřené nádobě, kterou občas odvětrávejte. Vanilku skladujeme při pokojové teplotě. Neukládejte do lednice, došlo by k vysrážení vanilinu a aromatických olejů na povrchu lusku v podobě malých krystalků.

Země původu: Indonesie

Množství

1 kus

Délka lusku:

13 – 17 cm

Šířka (masitost):

cca 5 – 8 mm

Podíl vanilinu:

min. 2,1 %

Podíl vlhkosti:

min. 25 %

Dodavatel

Profikoření

Novinky: