Vanilkový lusk

77.00100.00

Lusky vanilky si i přes svou vysokou cenu udržují své místo na trhu. Vanilka se používá k přípravě sladkých jídel, pochutin, moučníků, zmrzliny a nápojů.
Skladem

Kategorie: Štítky: ,
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Vanilkový lusk 1 ks

Nejdůležitější látkou vanilky je vanilin, který dává příjemnou vůni a sladkou chuť tohoto koření. Vanilka se používá k přípravě sladkých jídel, pochutin, moučníků, zmrzliny a nápojů.

Příprava: Nejcennější je obsah vanilkového lusku tvořený drobnými černými zrníčky. Vanilkový lusk podélně rozřízneme a vyškrábeme zrníčka tupou stranou nože. Lusky, kterých jsme zbavili zrníček, můžeme ještě použít např. do svařeného vína, vyvařit v pudinku, horkém mléce nebo vložit do sklenice s cukrem. Přibližně za dva týdny budete mít vlastní vanilkový cukr.

Z vanilky si též můžete vytvořit vlastní vanilkový extrakt (recept přípravy).

Uchovávání vanilky: po rozbalení skladujte v uzavřené nádobě, kterou občas odvětrávejte. Vanilku skladujeme při pokojové teplotě. Neukládejte do lednice, došlo by k vysrážení vanilinu a aromatických olejů na povrchu lusku v podobě malých krystalků.

Možnosti:
Vanilka Tahitensis

Latinský název: Vanilla Tahitensis

Jedná se o mladší odrůdu se svěží vůní. Tento vzácný druh vanilky vznikl asi před pěti sty lety v Guatemale zkřížením pěstovaného vanilovníku plocholistého (Vanilla Planifolia) s divoce rostoucím vanilovníkem Vanilla odorata.

Délka lusku: 13 – 17 cm

Šířka (masitost): cca 5 – 8 mm

Podíl vanilinu: cca 2,1 %

Podíl vlhkosti: min. 25 %

Země původu: Indonesie

Vanilka Planifolia

Latinský název: Vanilla planifolia

Jedná se o tradiční a nejrozšířenější odrůdu s vysokým obsahem vanilinu. Vanilka pravá (Vanilla planifolia) je po šafránu druhým nevzácnějším druhem koření.

Délka lusku: 15 – 18 cm

Šířka (masitost): cca 8 – 10 mm

Podíl vanilinu: cca 2 – 3,2 %

Podíl vlhkosti: cca 25 – 32%

Země původu: Uganda

Množství

1 kus

Dodavatel

Profikoření

Novinky: