Dárková sada medů

369.00

Dárková sada medů je vhodným dárkem pro každou příležitost. Součástí sady jsou dva druhy – lipový a akátový med.
Skladem

Dárková sada medů

Dárková sada medů je vhodným dárkem pro každou příležitost. Součástí sady jsou dva druhy – lipový a akátový med.

Med je nejznámější a nejdůležitější včelí produkt a obecně se považuje za jedno z nejzdravějších sladidel. Je to hodnotná dietetická potravina a sladidlo. Obsah jednoduchých cukrů – zvláště glukózy je velmi důležitý pro organismus, protože je přímo vstřebáván sliznicí do krve. Tím dodává tělu energii okamžitě, proto se med hodí k rychlému posílení těžce pracujícího člověka, sportovce apod.

Med si s sebou bral i nejznámější horolezec všech dob Edmund Hilary, když zdolával nejvyšší hory světa. Byl první, kdo pokořil Mount Everest.

Lipový med z květů 500 g

Typická barva pro lipový med je jantarově nazlátlá s výraznou vůni lipových květů. Med pochází z nektaru lipových květů a mnohdy obsahuje velký podíl lipové medovice.

Tento med není zpastovaný.

Lipový med je vhodný i pro RAW stravu.

Země původu: Česká republika

Med akátový 450 g

Akátový med se často považuje pro své blahodárné účinky za krále mezi medy. Vzniká v teplých oblastech Čech a jihovýchodní Moravy. Je průhledné až nažloutlé barvy s lehkým zeleným odstínem. Akátový med má v důsledku velmi vysokého obsahu fruktózy výraznou sladkou chuť s jemným aromatem akátového květu. Vysoký obsah fruktózy způsobí dlouhou dobu tekutosti – krystalizace trvá velmi dlouhou dobu.

Akátový med je vhodný i pro RAW stravu.

Země původu: Česká republika

Rozměry20 x 15 x 7 cm
Dodavatel

Pleva

Novinky: