Himálajský čaj TULSI (čaj proti nachlazení, kašli)

105.00

Čaj Tulsi se používá na podporu a ochranu dýchacích cest. Pomáhá při nachlazení a kašli. Používá se při angíně, zápalu plic, zánětu průdušek a astmatu.
Skladem (poslední 6 balení)
DOPRODEJ

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Himálajský čaj proti nachlazení

V ájurvédě se tento čaj používá na podporu a ochranu dýchacích cest. Pomáhá při nachlazení a kašli. Jedná se též o vhodný čaj na bolest v krku. Ulevuje při obtížném polykání, chřipkových příznacích a zvýšené tělesné teplotě. Bylinná směs se též využívá při angíně, zápalu plic, zánětu průdušek a astmatu.

Složení čaje na nachlazení: ocimum sanctum, zingiber officinale, glycyrrhiza glabra, cinnamomum tamala, elettaria cardamomum, syzygium aromaticum.

Doporučená dávka: 4-5 šálků denně.

Během kúry se doporučuje používat jen jednu vybranou směs. Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé a před jídlem. Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Příprava: Jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte 3 – 5 minut povařit nebo přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje naše trávení, které je důležité pro správné vstřebávání prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. V případě očistné bylinné kury užívejte čaj po dobu 1-3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.

Země původu: Nepál

Hmotnost100 g
Forma balení

sypaný

Výrobce

Everest-Ayurveda