Himálajský čaj DALCHINI (čaj na rýmu a horní dýchací cesty)

105.00

Čaj rýmu a horní cesty dýchací Dalchini přináší úlevu nejen při běžném nachlazení, ale i senné a alergické rýmě. Působí též proti zánětu nosohltanu, vedlejších nosních dutin a středního ucha.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Bylinky na rýmu a horní dýchací cesty v jednom čaji DALCHINI

Čaj Dalchini podle ájurvédy přináší úlevu nejen při běžném nachlazení, ale i senné a alergické rýmě. Regeneruje podrážděnou nosní sliznici, odstraňuje pálení očí a snižuje nosní krvácivost. Působí též proti zánětu nosohltanu, vedlejších nosních dutin a středního ucha. Doporučuje se při bezlepkové dietě a alergii na mléčné výrobky. Bylinná směs je též vhodná k inhalování pro uvolnění nosních dutin.

Složení čaje na rýmu: curcuma zedoaria, glycyrrhiza glabra, myrica rubra, cinnamomum tamala, cinnamomum tamala (kůra), ocimum sanctum.

Doporučená dávka: 2- 3 šálky denně.

Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé a před jídlem. Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Příprava: Jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte 3 – 5 minut povařit nebo přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje naše trávení, které je důležité pro správné vstřebávání prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. V případě očistné bylinné kury užívejte čaj po dobu 1-3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.

Země původu: Nepál

Hmotnost100 g
Forma balení

sypaný

Výrobce

Everest-Ayurveda

Novinky: