Bylinky na slinivku ve směsi B. Jukla

75.00

Slinivka břišní neboli pankreas ovlivňuje řadu funkcí organismu. Jedná se o žlázu s vnější i vnitřní sekrecí, která produkuje významné hormony.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Bylinný čaj na slinivku břišní

Slinivka břišní neboli pankreas ovlivňuje řadu funkcí organismu. Má jak endokrinní funkci (produkuje hormony), tak i exokrinní (produkuje pankreatickou šťávu). Mezi nejznámější hormony, které jsou zde produkovány, patří glukagon a inzulín, které ovlivňují hladinu cukru v krvi. Pankreatická šťáva se odvádí do dvanáctníku a podílí se na trávení.
Bylinky obsažené ve směsi se již od antický dob používaly pro podporu slinivky a její funkce.

Složení: chmel, měsíček, proskurník, řebříček, přeslička, rozmarýna, jitrocel.

Užívání: Bylinné směsi slouží zejména k přípravě vodních výluhů (čajů). Obecně platí, že na 100 ml vody přijde 1 čajová lžička jemně nasekané sušené byliny, na 250 ml pak 1 polévková lžíce. Byliny zalijte horkou vodou, která právě přestala vřít, zakryjte šálek (konvici) pokličkou, a nechte cca 10 minut vyluhovat. Denní dávka čaje je 500 až 750 ml. Čaj se pije neslazený a na lačno. Pouze prsní čaje lze přisladit medem a vždy se podávají teplé.

Upozornění: Uchovávejte na suchém místě do 25°C.

Balení: Papírový sáček 100 g netto.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Hmotnost100 g
Forma balení

sypaný

Výrobce

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl)

Novinky: