Routa vonná

45.00430.00

Routa vonná se často užívá jako koření, ale i jako přírodní osvěžovač vzduchu. Nejenže krásně voní, ale má i schopnost potlačovat nežádoucí pachy.
Skladem

Zrušit výběr
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Routa nať

Domovem routy vonné je Jižní Evropa. V České republice se pěstuje jen občas na zahradách, polích. V gastronomii se využívají hlavně listy pro svou hořkost jako koření k pokrmům z masa, ryb, přidávají se do omáček. Ve středověku se rostlina přidávala i do piva a vín. Věřilo se, že člověka dokáže ochránit před duchy. Dnes se často užívá jako přírodní osvěžovač vzduchu. Nejenže krásně voní, ale má i schopnost potlačovat nežádoucí pachy. Usušená nať se vkládá do aromatických polštářků, svazečky se zavěšují na vhodná místa.  Zejména čerstvá routa obsahuje látky zvyšující fotosenzitivitu organismu. Drogou je nať, ze které se nejčastěji připravuje čaj, macerát, tinktura nebo prášek. Nejčastěji se používá ve směsích, nebo v malých dávkách.

Routa vonná čaj: Necelou čajovou lžičku sušené natě louhujeme 10 minut v šálku vroucí vody. Nedoporučuje se užívat více než 2 šálky denně.

Složení: sušená nať routy vonné

Latinský název: Ruta graveolens (herba)

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Forma balení

sypaný

Výrobce

Bylík

Novinky: