Rakytník řešetlákový

60.00210.00

Rakytník řešetlákový se používá nejen v potravinářském a kosmetickém odvětví, ale i lidovém léčitelství.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Rakytník řešetlák. plod

Rakytník řešetlákový je původem z Asie, ale dnes se pěstuje i v Evropě. V Polsku je chráněný. Kultivuje se jako okrasná rostlina, ale i pro zpevnění půd (má mohutný kořen). Vyrábějí se z něj barviva. Rakytník je velmi oblíben i v kosmetickém průmyslu. Má 10x více vitamínu C než pomeranč a mnoho dalších léčivých látek (vědci uvádějí, že denní doporučenou dávku vitaminu C pokryje jedna jediná bobulka). Plody rakytníku zrají od srpna do září a vydrží dlouho do zimy, proto slouží jako krmivo pro ptactvo. Využívá se v potravinářství – při přípravě sirupů, likérů, džemů, čaje. Plody se tradičně zmrazí, aby významné látky vydržely mnohem déle.

Latinský název: Hippophae rham.fructus

Možnosti:

Rakytník řešetlák. plod Byliny Mikeš

Příprava nálevu: Jedna až dvě čajové lžičky se přelijí 1/4 litrem vroucí vody, nechají se v zakryté nádobě 15 minut odstát a scedí se. Nálev se připravuje vždy čerstvý.

Příprava odvaru: Jedna čajová lžička se vsype do 1/4 litru studené vody, přivede se k varu a nechá se krátce povařit. V zakryté nádobě se nechá 15 minut odstát a scedí se. Odvar se připravuje vždy čerstvý.

Rakytník řešetlák. plod porcovaný Milota

Užívání: 1 sáček na 2dl vařící vody, vařit 5 minut, nevyluhovat. Studený výluh 2 sáčky do 0,4 l studené vody vylouhovat 40 min. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Výrobek nenahrazuje pestrou stravu.

 

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

BYLINY Mikeš s.r.o., Milota s.r.o.

Novinky: