Rakytník řešetlákový

69.00

Rakytník řešetlákový se používá nejen v potravinářském a kosmetickém odvětví, ale i lidovém léčitelství. Má 10x více vitamínu C než pomeranč a mnoho dalších léčivých látek.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Rakytník plod 70 g

Rakytník řešetlákový je původem z Asie, ale dnes se pěstuje i v Evropě. V Polsku je chráněný. Kultivuje se jako okrasná rostlina, ale i pro zpevnění půd (má mohutný kořen). Vyrábějí se z něj barviva. Rakytník je velmi oblíben i v kosmetickém průmyslu. Má 10x více vitamínu C než pomeranč a mnoho dalších léčivých látek (vědci uvádějí, že denní doporučenou dávku vitaminu C pokryje jedna jediná bobulka). Plody rakytníku zrají od srpna do září a vydrží dlouho do zimy, proto slouží jako krmivo pro ptactvo. Využívá se v potravinářství – při přípravě sirupů, likérů, džemů. Plody se tradičně zmrazí, aby významné látky vydržely mnohem déle.

Latinský název: Hippophae rhamnoides (fructus)

Použití: Plody se užívají buď přímo nebo ve formě čaje – 1 čajová lžička na šálek odvaru, 2 – 3 x denně. Připravený čaj chutná teplý i studený.

Příprava nálevu: Jedna až dvě čajové lžičky se přelijí 1/4 litrem vroucí vody, nechají se v zakryté nádobě 15 minut odstát a scedí se. Nálev se připravuje vždy čerstvý. Pije se 1 – 2 x denně.

Příprava odvaru: Jedna čajová lžička se vsype do 1/4 litru studené vody, přivede se k varu a nechá se krátce povařit. V zakryté nádobě se nechá 15 minut odstát a scedí se. Odvar se připravuje vždy čerstvý. Pije se 1 – 2 x denně.

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Forma balení

sypaný

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Hmotnost

50 g, 70 g

Novinky: