Potočnice lékařská

41.00

Kromě toho, že se potočnice již od dávných dob využívá jako koření, používá se též v lidovém léčitelství. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů včetně vitamínů C, E, D a dalších.
Skladem

Kategorie: Štítky: ,
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Potočnice nať 50 g

Potočnici lékařskou (též řeřicha potoční) si prý oblíbil i Napoleon Bonaparte, na jehož popud byla pěstována a šlechtěna jako zelenina. Cílené pěstování tedy začala Francie. Ve volné přírodě roste tato rostlina nejčastěji u pramenů, v příkopech nebo v potocích. Potrpí si na chladnou čirou tekoucí vodu, má ráda vodu bohatou na vápník. Roste od nížin až po horské polohy, a to téměř po celé Evropě. Původně se vyskytovala pouze v Evropě a Asii, dnes se rozšířila prakticky do celého světa. V České republice je potočnice silně ohrožená, a tudíž chráněná.

V kuchyni se využívá již od dob starověkého Říma, přičemž často se používala jako koření pro svou hořkou chuť a ostré aroma. To potvrzuje i její latinský název „nasitortium,“ což lze přeložit jako „nos trápící“. Někdy sloužila jako náhražka hořčice. Zelené listy se přidávají do salátů, polévek, jídel s masem a rybou. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů včetně vitamínů C, E, D a dalších. Hojně se užívá v lidovém léčitelství.

Složení: sušená nať potočnice lékařské

Latinský název: Nasturtium officinale (herba)

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Hmotnost50 g
Forma balení

sypaný

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Novinky: