Plavuň vidlačka

35.00102.00

Hojně se využívají plavuňové výtrusy, a to např. v dermatologii, farmakologii. Rostlinu si hlavně oblíbilo lidové léčitelství, čínská medicína a homeopatie. Nepoužívá se však vnitřně.
Skladem (nať)
Plavuň výtrusy na objednání (4-7 dní)

Zrušit výběr
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Plavuň nať, výtrusy

Plavuň je podhorská a horská bylina, rostoucí do výšky až 1200 metrů, a to většinou ve světlých, jehličnatých, řidčeji smíšených lesích, suchých pastvinách a rašeliništích. V České republice je chráněna. Je především rozšířená v Evropě. Hojně se využívají plavuňové výtrusy, a to např. v dermatologii, farmakologii, metalurgii, ale též i při výrobě ohňostrojů. Rostlinu si hlavně oblíbilo lidové léčitelství, čínská medicína a homeopatie.

Plavuňovou nať se zpravidla nepodává vnitřně, protože je toxická. Zevně ji lze použít ve formě zahřáteho váčku nebo polštářku, naplněného plavuní, který přikládáme k problematické oblasti. Využívájí se též koupele a obklady z plavuňové nati. Někdy se omotává noha plavuňovým šlahounem, nebo se obloží kašovitým obkladem z byliny.

Možnosti:

Plavuň výtrusy 50 g

Latinský název: Lycopodium

Plavuň nať 40 g

Latinský název: Herba lycopodii

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Hmotnost40 g
Forma balení

sypaný

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Roslinné části

,

Novinky: