Petržel (čaj z petržele)

33.0039.00

Petržel zná snad každý. Od dávných dob se užívá nejen v potravinářství, ale i v lidovém léčitelství, kde se nejčastěji připravuje čaj z petržele. Obsahuje mnoho významných látek včetně vitamínů a minerálů.
Skladem

Zrušit výběr
Kategorie: Štítky: , ,
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Petržel kořen, plod (50 g)

Petržel zná snad každý. Má hned několik odrůd, z nichž nejznámější jsou petržel obecná (var. vulgare), která se pěstuje pro nať, a kořenová odrůda (var. radicosum) pěstovaná pro jedlé kořeny. Původním domovem petržele je Středomoří, dnes se samozřejmě pěstuje prakticky v celém mírném pásmu. Od dávných dob se užívá nejen v potravinářství, ale i v lidovém léčitelství. Obsahuje mnoho významných látek např. provitamín A, vitamíny skupiny B, vitamín C a E, minerální látky – draslík, hořčík, železo a mnohé další. Petržel je též bohatým zdrojem kyseliny listové. Používá se jak vnitřně, tak i zevně.

Čaj z petržele: Kořeny vložíme do předepsaného množství studené vody, krátce je povaříme a tři minuty vyluhujeme. Denní dávku čaje nalejeme do termosky, protože teplý bylinný čaj má silnější účinek. Pak pijeme přes den po doušcích. Zpravidla se dává jedna vrchovatá lžička bylinek na 250 ml vody (= 1 šálek).

Plody dávkujeme většinou tak, že půl čajové lžičky čerstvě drcených plodů macerujeme přes noc ve 400 ml pramenité nebo jiné kvalitní vody, ráno přecedíme a pijeme přes den 4 krát po 100 ml. Jinou možností je aplikace odvaru, kdy 5 g čerstvě drcených plodů povaříme asi 2 minuty v 250 ml vody, necháme 10 minut vyluhovat, přecedíme a podáváme každé 2 až 3 hodiny.

Složení: kořen, plod pískavice

Latinský název: Radix petroselini, Fructus petroselini

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Hmotnost50 g
Forma balení

sypaný

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Roslinné části

,

Novinky: