Oves nať

120.00

Oves se využívá nejen v potravinářském odvětví, ale i v lidovém léčitelství a homeopatii. Ovesné výrobky jsou doporučované sportovcům a jsou součástí diet.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Oves 500 g

Domovinou rostliny je oblast Malé Asie. Je nenáročná na půdu a klima, proto roste i v severnějších oblastech. Má velké využití v potravinářském průmyslu, často se řadí mezi „vhodné pro zdraví potraviny.“ Nejčastěji se z ní vyrábějí kaše, tyčinky, vločky, nápoje, sladkosti a mnohé další. Ovesné výrobky jsou doporučované sportovcům a jsou součástí diet. Hlavním důvodem je obsah bílkovin, jakožto hlavních stavebních prvků našeho těla, vlákniny, která napomáhá trávení, a dalších vitamínů, minerálů a prospěšných látek. Oblíbila si ji i lidová medicína, homeopatie a farmacie.

„Výživný nápoj připravíme z 1 litru ovsa, který dokonale propereme v tekoucí vodě a vaříme v 1,6 litru vody tak dlouho, až zbude 1 litr odvaru. Poté přecedíme a přidáme 3 polévkové lžíce medu. Nápoj doporučujeme pít po doušcích během dne.“

Herbář léčivých rostlin, Jiří Janča

Latinský nazev: Herba avenae

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Hmotnost500 g
Forma balení

sypaný

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Novinky: