Oman pravý

37.00

Oman pravý se využívá hlavně v potravinářském průmyslu. O jeho pozitivním vlivu na zdraví znali již v dobách Hippokrata. Připravují se z něj i homeopatika.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Oman pravý kořen 50 g

Oman pravý se vyskytuje jak v Asii, tak i v Evropě. Kořeny omana pravého mají charakteristické aroma a hořkou chuť. Využívá se při výrobě nápojů, a dokonce kávy. Často se využívá pro aromatizaci a barvení. Pěstuje se i pro dekorativní účely v zahradách, parcích, podél cest. O jeho pozitivním vlivu na zdraví znali již v dobách Hippokrata. Používal jej i Avicena. Připravují se z něj i homeopatika. Právě kořeny jsou nejčastěji využívané v léčitelství, často ve formě tinktur.

Obvyklou lékovou formou je nálev, podávaný po polévkových lžících nebo pohárech. Můžeme užívat i prášek z mletého kořene, obvykle na špičku kulatého nože.

Odvar: Kořeny omanu vložíme do předepsaného množství studené vody, krátce je povaříme a 3 minuty vyluhujeme. Zpravidla se dává jedna vrchovatá lžička bylinek na 250 ml vody (= 1 šálek).

Složení: sušený kořen omanu pravého

Latinský název: Inula helenium (radix)

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Hmotnost50 g
Forma balení

sypaný

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Novinky: