Kopřiva

15.00340.00

Z kopřivy se připravuje kopřivový čaj, užívá se i na vlasy, do koupele a ve formě obkladů. Je v několika variacích – kopřiva kořen, kopřiva list, semeno kopřivy, kopřivový list.
Skladem

Zrušit výběr
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Kopřiva

Kopřiva dvoudomá se vyskytuje prakticky na všech kontinentech, původem je však z Jižní Ameriky. Tento plevel roste na rumištích, podél cest, preferuje spíše vlhčí místa s dostatkem dusíkatých látek. Přidává se do různých jídel, existuje dokonce i kopřivové pivo. Vyrábí se z ní barvivo, které se například využívá ve farmaceutickém průmyslu. Je součástí mnohých kosmetických přípravků. Již od starověku se užívá v léčitelství a použít lze celou rostlinu. Sbírat se doporučuje na jaře, aby obsahovala více účinných látek. Těch opravdu není málo – obsahuje minerály (hlavně Mg), vitamíny (B2, C), aminokyseliny, sacharidy, třísloviny, významné kyseliny a mnohé další tělu prospěšné látky. Kopřiva se podává nejčastěji ve formě nálevu, odvaru, čerstvé šťávy, aplikuje se i zevně.

Podrobněji v herbáři

Kopřivový čaj: 1 lžičku kopřivy zalijeme 1 hrnkem vroucí vody a necháme 10 až 15 minut louhovat.

Možnosti:

Kopřiva kořen

Latinský název: Radix urticae

Kopřiva list

Latinský název: Folium urticae

Kopřiva nať 50 g

Latinský název: Herba urticae

Semeno kopřivy 50 g

Latinský název: Semen urticae

Kopřiva list porcovaná 20 x 1,0 g

Doplněk stravy

Kopřivový čaj porcovaný: Jeden sáček zalijeme 1/4 litrem právě vroucí vody a necháme 10 – 15 minut louhovat.

Dávkování: Pijeme 1 – 3 x denně podle potřeby. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno k používání jako náhrada pestré stravy. Uchovejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti.

 

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Forma balení

porcovaný, sypaný

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Novinky: