Klikva proslazená

39.00105.00

Plody klikvy jsou nejčastěji využívané k přímé konzumaci, nebo přípravě jídel. Jedná se o významný zdroj vitamínů a využívá se v lidovém léčitelství.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Klikva (americká brusinka)

Proslazené ovoce

Klikva velkoplodá (Vaccinium macrocarpon) je keř známý především svými plody s nakyslou chutí, které se podobají brusince. Domovem rostliny je Severní Amerika, dnes již zdomácněla i v některých částech Evropy.

Plody klikvy jsou nejčastěji využívané k přímé konzumaci, ale také k tvorbě marmelád, sladkostí a dalších jídel. Jedná se o významný zdroj vitamínů a využívá se v lidovém léčitelství. V Česku je chráněna, proto se nejčastěji musí dovážet. Pěstuje se na specializovaných plantážích např. v Polsku, Kanadě. Zajímavostí je fakt, že se plody klikvy na vodě vznáší, toho se využívá při jejich sběru.

Výživové údaje na 100 g: Energetická hodnota 1290 kJ / 308 kcal Tuky 1,4 g z toho nasycené mastné kyseliny 0,1 g Sacharidy 82 g z toho cukry 65 g Bílkoviny 0,1 g Sůl 0,07 g

Původ: Spojené státy (US)

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Hmotnost20 g
Dodavatel

ENCINGER, spol. s r.o.,

Novinky: