Jmelí nať (čaj ze jmelí)

30.00275.00

Jmelí se již od starověku využívá v léčitelství, oblibu si získalo i v homeopatii. Za nejkvalitnější se považuje jmelí jabloňové, dále hlohové. Nejčastěji se připravuje čaj ze jmelí či tinktura.
Skladem

Zrušit výběr
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Jmelí nať (čaj z jmelí)

Jmelí je poloparazit vyskytující se nejen v Evropě, ale i v Asii a Severní Americe. Vodu a minerální látky získává od hostitele, ostatní si vyrábí samo fotosyntézou. Již od starověku se využívá v léčitelství, oblibu si získalo i v homeopatii. Za nejkvalitnější se považuje jmelí jabloňové, dále hlohové, ale místy také jmelí dubové a borovicové. Poměrně vysokou toxicitu má jmelí topolové, které je lépe nepoužívat. Droga by neměla být znehodnocována plody, jež jsou rovněž toxické.

Podrobněji v herbáři

Výluh za studena (macerát): jmelí se vařit nesmí, jelikož by se účinky působením tepla ztratily. Z rostliny tudíž získáme čaj jen vyluhováním za studena. Množství uvedené v návodu necháme vyluhovat ve studené vodě 8 až 12 hodin (většinou přes noc), potom jen mírně nahřejeme (na teplotu vhodnou k pití) a denní dávku nalejeme do termosky, kterou jsme předtím vypláchli vřelou vodou. Nejlepší způsob užívání léčivých rostlin je výluh za studena smíšený se spařením: rostliny vyluhujeme během noci v polovičním množství potřebné vody, ráno scedíme. Pak zalejeme rostliny druhou polovinou vřelé vody a opět scedíme. Oba čaje pak smícháme. Takovou přípravou čaje dostaneme výtažek látek rozpustných ve studené vodě i v teplé vodě.

Složení: sušená nať jmelí

Latinský název: Visci albi (herba)

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.
Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Forma balení

sypaný

Hmotnost

100 g, 200 g, 50 g, 500 g

Novinky: