Jeřabina (jeřáb ptačí)

33.00

Jeřabina z jeřábu ptačího se nejčastěji využívá v kuchyni jako koření, ale má i významné postavení v léčitelství. Je zdrojem vitamínu C a dalších významných látek.
Skladem

Kategorie: Štítek:
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Jeřáb plod 50 g

Jeřáb ptačí pochází z Evropy, ale příbuzné druhy rostou i v severnější Asii a Severní Americe. Může dorůstat až výšky 5 m a často se pěstuje jako dekorativní rostlina. Plod (jeřabina) se sbírá koncem srpna a v září. Právě jeřabiny se využívají jako koření a přidávají se do omáček, sirupů, masa, sladkostí. Ze dřeva se vytvářejí dekorativní předměty a nábytek. Používá se i jako krmivo. Jeřáb má významné postavení v léčitelství. Je zdrojem vitamínu C, tříslovin, sacharidů, významných kyselin a dalších látek. Vhodnou lékovou formou je buď macerát, vyluhovaný nejméně 6 hodin, nebo odvar. Existuje též sirup, který se připravuje z čerstvé šťávy jeřabiny. Jeřáb ptačí lze použít i zevně – koupele.

Podrobněji v herbáři

Příprava odvaru: Jedna čajová lžička se zalije 250 ml studené vody, směs se přivede do varu a krátce povaří. Necháme 15 minut odstát, scedíme a pijeme.

Latinský název : Sorbus aukuparia (fructus)

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.
Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Hmotnost50 g
Forma balení

sypaný

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Novinky: