Fenykl plod

24.00220.00

Fenykl se pro svou chuť a vůni se často užívá jako koření, nebo i v parfumerii. Užívá se v léčitelství, nejčastěji se připravuje fenyklový čaj.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Fenykl plod

Fenykl obecný roste hlavně ve Středomoří, ale lze jej najít i v Česku. Často roste v suchých a kamenitých místech. Pro svou charakteristickou chuť a vůni se často užívá jako koření. Fenykl se přidává do slaných a sladkých jídel, likérů a používá se i při konzervaci. Jeho silice se využívají v parfumerii. Obsahuje celou řadu prospěšných látek – vitamíny skupiny B, minerály a další. V léčitelství se fenykl obecný používá již od dob Hippokrata.

Fenyklový čaj: lžíci rozdrcených fenyklových plodů zalijeme vroucí vodou a necháme cca 10-15 min louhovat, následně přecedíme. Odvar získáme tak, že stejné množství fenyklu povaříme cca 15 min.

Podrobněji v herbáři

Možnosti:

Fenykl plod

Latinský název: Fructus foeniculi

Fenykl plod porcovaný 20 x 2,0 g Milota

Doplněk stravy

Příprava: 1 sáček na 0,2l vařící vody, vyluhovat 10 minut. Skladovat v suchu při teplotě do 25 °C. Výrobek nenahrazuje pestrou stravu.

 

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

Milota s.r.o., Organella

Novinky: