Čekanka

29.00260.00

Čekanka obecná se využívá v potravinářském průmyslu, ale i v lidovém léčitelství. Obsahuje řadu významných látek. Tradiční formou užití je čekankový čaj.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Čekanka

Čekanka se vyskytuje prakticky po celém světě v mírném a subtropickém pásmu podél cest, na polích, lukách, v lesích. Je velmi citlivá na osvětlení a při nedostatku slunečního svitu se její květy uzavírají. Využívá se v potravinářském průmyslu při výrobě nápojů, sladkostí. Čekanka se přidává do salátů a masa. Cení si ji i včelaři. Obsahuje řadu významných látek – vitamín C, vitamíny skupiny B, provitamín A a mnohé další. V léčitelství se čekanka obecná užívá jak vnitřně – ve formě čekankového čaje, tak i zevně.

Podrobněji v herbáři

Čekankový čaj příprava: bylinu vložíme do studené vody, krátce povaříme a tři minuty vyluhujeme. Denní dávku nalijeme do termosky, protože teplý čaj má silnější účinek. Přes den jej pijeme po doušcích. Zpravidla se dává jedna vrchovatá lžička bylinek do 250 ml vody (= 1 šálek).

Možnosti:

Čekanka nať

Latinský název: Herba cichorii

Čekanka kořen

Latinský název: Radix cichorii

 

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Forma balení

sypaný

Dodavatel

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Novinky: