Bedrník kořen

59.00

Bedrník se nejčastěji využívá jako koření, přidává se do nápojů, pečiva. V lidovém léčitelství se aplikuje v různých formách.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Bedrník kořen 50 g

Bedrníky jsou rodem neobyčejně proměnlivým. I když jsou poměrně hojné, ale jejich obliba v posledních letech bohužel klesla. Vyskytuje se spíše v sušších a méně bohatých půdách na loukách, pastvinách, lesích Evropy a Asie. V některých oblastech si jej oblíbili jako koření do polévek, masa, omáček. Dokonce se přidává i do nápojů, aby měly zlativou barvu a příjemnou vůni. Semena bedrníku se využívají při přípravě sladkostí a pečiva. V lidovém léčitelství se využívá v různých formách. Vhodné je podávání práškované drogy, a to 2 až 3 krát denně na špičku kulatého nože. Účinnou formou bedrníku je i tinktura, v dávce 20 až 25 kapek 4x denně. Lze použít i jako kloktadlo.

Příprava čaje: Bylinu vložíme do předepsaného množství studené vody, krátce ji povaříme a tři minuty vyluhujeme. Denní dávku bedrníkového čaje nalijeme do termosky, protože teplý čaj má silnější účinek. Pak pijeme přes den po doušcích  (2-3x). Zpravidla se dává jedna vrchovatá lžička bylinek na 250 ml vody (= 1 šálek).

Latinský název: Radix pimpinellae

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Hmotnost50 g
Dodavatel

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Novinky: