Andělika kořen

41.00390.00

Andělika se často využívá v parfumérii a při přípravě esenciálních olejů. Přidává se i do různých jídel, avšak nejvíce se využívá v lidovém léčitelství a homeopatii.
Skladem

Kategorie: Štítky: , , ,

Kořen anděliky

Anděliku najdeme ve vlhčích oblastech prakticky po celé Evropě, původem je ze severnějších oblastí Evropy a i Asie. Je charakteristická svou příjemnou vůní, pro kterou se často využívá v parfumérii a při přípravě esenciálních olejů. Andělika je oblíbena i v kuchyni, a to při přípravě sladkostí, salátů a omáček. Hojně se využívá v léčitelství ve formě macerátu, čaje, prášku, používá se i jako kloktadlo a ve formě koupelí.

Podrobněji v herbáři

Příprava čaje: Kořeny vložíme do předepsaného množství studené vody, krátce je povaříme a tři minuty vyluhujeme. Denní dávku čaje nalejeme do termosky, protože teplý bylinný čaj má silnější účinek. Pak pijeme přes den po doušcích. Zpravidla se dává jedna vrchovatá lžička bylinek na 250 ml vody (=1 šálek).

Latinský název: Radix angelicae

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Forma balení

sypaný

Dodavatel

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Novinky: