Glutenprima

377.00

GlutenPrima je určeno pro osoby s intolerancí na potraviny obsahující lepek.

Není skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

GLUTENPRIMA 30 tobolek

Doplněk stravy

GlutenPrima je určeno pro osoby s intolerancí na potraviny obsahující lepek. Tento speciální přípravek obsahuje 3 enzymy, které napomáhají štěpit glykoproteiny lepku. Jedná se o výrobek české firmy Biomedica, spol. s r.o., která se specializuje na výrobu léčiv, doplňků stravy a kosmetiky.

Lepek je směs dvou proteinů – gliadinu a gluteninu a najdeme jej v pšenici a dalších obilovinách jako je například ječmen a žito. Umožňuje pečivu jako jsou chleby, koláče apod. držet pohromadě, dodává jim pružnost, nadýchanost a charakteristickou strukturu.

U části populace se může objevit nesnášelivost na tuto látku, což vede k rozvoji autoimunitním reakcím organismu, které mohou být doprovázeny různými zdravotními komplikacemi. Působením enzymů proteáz dochází k rozkladu lepku, čímž umožňuje jeho lepší stravitelnost. Tím dojde ke zmírnění příznaků spojených s nesnášenlivosti na lepek. Doplněk stravy GlutenPrima obsahuje enzymy, které napomáhají štěpit peptidové vazby lepku a je určen pro osoby s intolerancí na potraviny obsahující lepek. Obecně tedy lze říci, že GlutenPrima obsahuje enzymy, které umožní rychlejší degradaci lepku.

Složení: Enzymy (neutrální proteáza, amyláza, glukoamyláza), maltodextrin, složení tobolky – hydroxypropylmethylcelulóza.

Dávkování: Děti od 12 let – dávkování konzultovat s lékařem nebo lékarníkem. Dospělí 1 tobolka vždy na začátku konzumace potravin obsahujících lepek. Maximální denní dávka 2 tobolky.

Upozornění: Není vhodné pro děti do 12 let, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Přípravek není určen jako náhrada vyvážené a pestré stravy. Neobsahuje lepek. Výrobek neslouží jako náhrada bezlepkové dietní stravy, je určen pro případ jednorázové, náhodné nebo záměrné konzumace potravin obsahujících lepek.

Výrobce

Biomedica

Množství

30 tob.

Novinky: