Javorový sirup BIO

299.00

Javorový sirup je čistě přírodní sladidlo získané zahuštěním mízy cukerného javoru.
Skladem

Kategorie: Štítek:
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

BIO Javorový sirup 400 ml Wolfberry

Javorový sirup je čistě přírodní sladidlo získané zahuštěním mízy cukerného javoru, ze které se potom zahříváním nechává odpařit část vody. Na výrobu jednoho litru javorového sirupu je zapotřebí čtyřicet litrů mízy, takže je jeho produkce finančně náročná. Nejkvalitnější sirupy pocházejí ze Severní Ameriky, kde jeho výroba patří ke kulturním tradicím.

Z hlediska výživy je sirup bohatým zdrojem významných látek – 100 g javorového sirupu obsahuje 109 mg vápníku, 225 mg draslíku a 1.27 mg riboflavinu. Tento sirup pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství z těch nejčistějších koutů Kanady. Obecně platí, že čím je sirup světlejší, tím je jeho chuť a vůně méně intenzivní a tím je sirup luxusnější a dražší.

Jedná se o výbornou alternativu bílého cukru s nižším glykemickým indexem se specifickou, ořechovo-medovou chutí.

Sirup je výborný na palačinky, do jogurtů, na vafle, oslazování teplých i studených nápojů (používá se jako náhrada cukru), na poháry a zmrzliny či na ovesnou kaši. Využijete jej i jako běžné sladidlo při přípravě marinád nebo glazur, při pečení všech druhů masa. Jeho chuť výtečně vyniká spolu s vlašskými ořechy.

Podrobněji v blogu

Nutriční hodnoty ve 100 g: Energie: 1126 kJ / 269 kcal; Tuky: 0.1 g – z toho nasycené mastné kyseliny 0 g; Sacharidy: 67 g – z toho cukry 61.5 g; Bílkoviny: 0 g; Sůl: 0.1 g; Vláknina: 0.2 g

Alergeny: bez alergenů

Země původu: Kanada

Obsah balení: 540 g/400 ml

Dodavatel

Wolfberry

Novinky: