Solný nahřívací pytlík

140.00

Zahřátý pytlík se solí z mrtvého moře se přikládá na klouby, obratle, ztuhlé svaly a šlachy, prohřívání hrudi či zad při nachlazeních, kašli a chřipkách, při potížích s močovým měchýřem a ledvinami.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Nahřívací pytlík se solí z Mrtvého moře 800 g

Ruční výroba

Zahřátý pytlík se přikládá na nemocná a bolavá místa na těle. Solný pytlík je naplněný přírodní krystalickou solí, která je doplněná o extrakt soli z mrtvého moře.

Pozitivní účinky soli z mrtvého moře jsou lidstvu známy již po tisíciletí. V zahřáté podobě se nejčastěji používala na klouby, obratle, ztuhlé svaly a šlachy, prohřívání hrudi či zad při nachlazeních, kašli a chřipkách. Sůl je velmi vhodná i na citlivou, ekzematickou, atopickou a svědivou pokožku.

Použití:

  • revmatické obtíže, prochladnutí kloubů
  • zablokovaná páteř, ztuhlá záda
  • ztuhlé svalstvo
  • bolavá kolena
  • nachlazené průdušky, kašel, chřipka
  • nachlazení močového měchýře nebo ledvin

Složení: sůl z Mrtvého moře

Použití: Obsah soli vyjměte z plátěného pytlíku, vložte do klasické mikrovlnné trouby a při max. výkonu do 750 W nahřívejte max 2,5 min. Taktéž lze sůl nahřívat na obyčejné suché pánvi, přičemž doba bude trochu delší (5-7 min záleží na ohni) než v předešlém případě. Je určitě vhodné průběžně pánev kontrolovat a sůl promíchávat, aby se nepřipálila. Nahřátou sůl nasypte zpět do plátěného pytlíku a poté přiložte na postižené místo. POZOR! Pytlík se solí by měl jen příjemně hřát, nikoliv pálit či vzbuzovat jiné nepříjemné pocity! Zároveň pokud prohříváte na hrudi (při nachlazení, kašli a chřipce) dbejte pozornosti, abyste neprohřívali oblast srdce. Doporučujeme jej proto nejdříve zamotat například do ručníku, aby bylo teplo příjemně cítit. Takové prohřívání lze použít kdykoli během dne, ovšem neměli byste jít hned poté ven. Náplň pytlíku je samozřejmě vhodné opakovaně použít.

Ze soli obsažené v pytlíku lze připravit i teplou lázeň, která Vám přinese maximální pocit uvolnění, posilní Váš organismus, kterému dodá minerály, pomůže udržovat přirozenou vlhkost a pH pokožky a je vhodná pro všechny druhy pokožky.

Použití soli do koupele: Do koupele přidáme 2-3 polévkové lžíce soli. Zvýšením koncentrace solanky až na poměr 1:100 (800 g soli na 80 litrů vody), lze dosáhnout osmózového efektu, kdy se začnou z těla vylučovat škodlivé látky. Stejný jev nastává při pobytu u moře, kdy koncentrace soli v moři je větší než v těle, čímž dochází k vylučování vody se škodlivými látkami z vašeho těla.

Hmotnost800 g
Dodavatel

Botanico (MUDr.Alice Ratajová)

Novinky: