Mast s arnikou

69.0075.00

Arniková mast je vhodná zejména k jemným masážím při kloubních potížích, při otocích a svalové únavě. Výtažek z arniky má blahodárný vliv a působí regeneračně při akné a drobných oděrkách.
Skladem

Zrušit výběr

Popis

Arniková mast 50 ml

Mast z arniky od Dr. Popova 50 ml

Arniková mast je vhodná zejména k jemným masážím při kloubních potížích, při otocích a svalové únavě. Výtažek z arniky má blahodárný vliv a působí regeneračně při akné a drobných oděrkách. Výrobek je vhodný i ke změkčení zhrublé pokožky, mozolů a k lepšímu vstřebávání podlitin.

Složení: vepřové sádlo, včelí vosk, arnika horská, tymián obecný, parfém (směs přírodních silic

Doporučené užití: jemná masáž dolních končetin např. při svalové únavě či při ošetřování otoků. Masáž pomáhá při kloubních potížích, zánětech artritického či artrózního charakteru. Arniková mast se dobře hodí k péči o pokožku (bércové vředy, ranky, záněty, oděrky, akné, změkčení zhrublé pokožky).

Aplikace: Před použitím masti doporučujeme postiženou partii omýt vodou bez mýdla a dobře vysušit. Mast se nanáší v tenké vrstvě na pokožku tak, aby neucpala póry. Arnikovou mast používáme 2-3x denně (nebo dle aktuální potřeby), jemně ji vtíráme 2 až 3 minuty do kůže.
Správná aplikace masti pomáhá zvyšovat jejich následný účinek.

Další informace: Arniková mast neobsahuje konzervanty ani umělá barviva. Arnikovou mast doporučujeme skladovat při teplotě 5 až 25 °C.

Podrobněji o složení:

Hlavní bylinou v masti je arnika horská (Arnica Montana), známá také jako prha arnika. Mezi účinné látky arniky horské patří silice, slizy, kumariny a flavonoidy.
Masťový základ tvoří neškvařené čištěné vepřové sádlo. Extrahuje se horkou parou a nejsou známé žádné alergie, i proto se využívá k léčbě různých dermatitid. Svým složením připomíná lidský tuk, výborně se vstřebává do kůže a zároveň je kvalitním nosičem léčivých látek obsažených v bylinách.
V arnikové masti je navíc obsažen i pravý včelí vosk. Ten má výborné ochranné a hydratační schopnosti a zvyšuje výslednou kvalitu masti.

Účinek arniky horské je v masti podpořen tymiánem obecným – zvyšuje se tak výsledný vliv arniky.

Mast z arniky od Topvet 50 ml

Mast s arnikou je vhodná k péči o kůži u osob s otoky nohou při křečových žilách. Arnika horská je tradičně používána v lidovém léčitelství při kožních projevech ekzémů nebo v přípravcích na zhmožděniny nebo podlitiny a výrony. Arnika je vhodná na problematickou pleť. Doporučuje se v péči o podrážděnou pokožku v oblasti prsních bradavek kojících žen.

Použití: Jemně vtírejte podle potřeby i několikrát denně. U osob s bércovými vředy potírejte jen po okrajích rány. Mast nesmí být aplikována přímo do otevřených ran.

Ingredients (INCI): Helianthus Annuus Seed Oil (olej ze semen slunečnice), Cera Alba (včelí vosk), Arnica Montana  Flower Extract (extrakt z květu arniky arniky horské), Prunus Amygdalus Dulcis Oil (mandlový olej), Tocopheryl Acetate

Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladujte na přímém slunci. Chraňte před mrazem!

Všeobecná upozornění: Nepoužívejte při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku. Dermatologicky testované. Originální receptura.

Další informace

Výrobce

Dr. Popov, Topvet

Objem

50 ml

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Mast s arnikou”

Máte nějaké dotazy? Využijte tento kontaktní formulář: