Arniková mast (mast na pohmožděniny a modřiny, otoky, svaly)

75.0078.00

Arniková mast je vhodná zejména k jemným masážím při kloubních potížích, při otocích a svalové únavě.
Skladem

Zrušit výběr
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Arniková mast 50 ml

Mast z arniky od Dr. Popova 50 ml

Arniková mast je vhodná zejména k jemným masážím při kloubních potížích, při otocích a svalové únavě. Výtažek z arniky má blahodárný vliv a působí regeneračně při akné a drobných oděrkách. Výrobek je vhodný i ke změkčení zhrublé pokožky, mozolů a k lepšímu vstřebávání podlitin.

Složení: vepřové sádlo, včelí vosk, arnika horská, tymián obecný, parfém (směs přírodních silic

Doporučené užití: jemná masáž dolních končetin např. při svalové únavě či při ošetřování otoků. Masáž pomáhá při kloubních potížích, zánětech artritického či artrózního charakteru. Arniková mast se dobře hodí k péči o pokožku (bércové vředy, ranky, záněty, oděrky, akné, změkčení zhrublé pokožky).

Aplikace: Před použitím masti doporučujeme postiženou partii omýt vodou bez mýdla a dobře vysušit. Mast se nanáší v tenké vrstvě na pokožku tak, aby neucpala póry. Arnikovou mast používáme 2-3x denně (nebo dle aktuální potřeby), jemně ji vtíráme 2 až 3 minuty do kůže.
Správná aplikace masti pomáhá zvyšovat jejich následný účinek.

Další informace: Arniková mast neobsahuje konzervanty ani umělá barviva. Arnikovou mast doporučujeme skladovat při teplotě 5 až 25 °C.

Podrobněji o složení:

Hlavní bylinou v masti je arnika horská (Arnica Montana), známá také jako prha arnika. Mezi účinné látky arniky horské patří silice, slizy, kumariny a flavonoidy.
Masťový základ tvoří neškvařené čištěné vepřové sádlo. Extrahuje se horkou parou a nejsou známé žádné alergie, i proto se využívá k léčbě různých dermatitid. Svým složením připomíná lidský tuk, výborně se vstřebává do kůže a zároveň je kvalitním nosičem léčivých látek obsažených v bylinách.
V arnikové masti je navíc obsažen i pravý včelí vosk. Ten má výborné ochranné a hydratační schopnosti a zvyšuje výslednou kvalitu masti.

Účinek arniky horské je v masti podpořen tymiánem obecným – zvyšuje se tak výsledný vliv arniky.

Mast z arniky od Topvet 50 ml

Mast s arnikou je vhodná k péči o kůži u osob s otoky nohou při křečových žilách. Arnika horská je tradičně používána v lidovém léčitelství při kožních projevech ekzémů nebo v přípravcích na zhmožděniny nebo podlitiny a výrony. Arnika je vhodná na problematickou pleť. Doporučuje se v péči o podrážděnou pokožku v oblasti prsních bradavek kojících žen.

Použití: Jemně vtírejte podle potřeby i několikrát denně. U osob s bércovými vředy potírejte jen po okrajích rány. Mast nesmí být aplikována přímo do otevřených ran.

Ingredients (INCI): Helianthus Annuus Seed Oil (olej ze semen slunečnice), Cera Alba (včelí vosk), Arnica Montana  Flower Extract (extrakt z květu arniky arniky horské), Prunus Amygdalus Dulcis Oil (mandlový olej), Tocopheryl Acetate

Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladujte na přímém slunci. Chraňte před mrazem!

Všeobecná upozornění: Nepoužívejte při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku. Dermatologicky testované. Originální receptura.

Výrobce

Dr. Popov, Topvet (MVDr. Jiří Pantůček)

Objem

50 ml

Novinky: