Vachta tinktura

65.00

Tinktura z vachty se od dávných dob používala v lidovém léčitelství na podporu trávení, funkce jater a žlučníku.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Tinktura z vachty 30 ml

Vachta je lidově nazývána „hořký jetel,“ a to díky hořké chuti, která je zapříčiněna obsahem hořčin a tříslovin, a listům, které tvarem připomínají právě listy jetele. Bylinka dále obsahuje vitamíny (především vitamín C), minerály (např. jód), organické kyseliny a další významné látky. V ČR je chráněna zákonem, a proto se buď musí záměrně pěstovat, nebo dovážet ze zahraničí. Roste od nížin až po vyšší oblasti v Evropě, Asii a Severní Americe.

Již od dávných dob se využívá v lidovém léčitelství na zažívání, játra a žlučník, látkovou výměnu.

Složení: lihovodný roztok extraktu vachty trojlisté, v homeopatickém ředění D3

Dávkování: 3 x 8 kapek denně před jídlem (lahvička cca na 24 dní). Užívat nejdéle 2 měsíce. Nevhodné pro kojící matky a těhotné.

Balení: PE kapací lahvička 30 ml

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování. Předepsaný počet kapek můžeme nakapat do vody, teplého nápoje. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek. Obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu. Dávkování tinktur je tak malé, že úvahy o ovlivnění jater nebo nervového systému obsaženým alkoholem jsou zcela bezpředmětné.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Výrobce

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl)

Objem

30 ml

Novinky: