Tinktura z přesličky

65.0088.00

Přeslička se v lidovém léčitelství v průběhu historie používala na močové cesty, kameny, klouby. Využívala se i zevně.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Přeslička bylinné kapky

Přeslička se vyskytuje prakticky po celé Evropě, v Asii a také ve velké části Severní Ameriky. Mnozí ji nazývají žijící fosilií, neboť hojně rostla především v období prvohor, přičemž v té době byly některé druhy přesličky připomínaly stromy. Pro vysoký obsah křemičitých krystalů se sušená či čerstvá přeslička používala na čištění nádobí, na jemné broušení dřeva nebo kovu v truhlářství. Toto použití dodnes přetrvává u některých hudebníků, kteří přesličkou leští dechové nástroje (např. hoboj, klarinet). Severoameričtí indiáni (např. Lakotové) si vkládali sušené přesličky do obuvi, aby tím zabránili pocení nohou, zápachu a plísňovým chorobám.

Přeslička se používá pro normální stav kloubů a kostí, přispívá ke zvýšení flexibility kloubů. Je určena k mineralizaci pokožky, je vhodná pro vlasy a nehty. Od pradávna se též používá pro normální funkci močové soustavy a kardiovaskulárního systému (pružnost).

Podrobněji v herbáři

Tinktura Přeslička Topvet 50 ml

Složení: voda, jemný líh (minimálně 35 obj. % alk./ethanolu), Equisetum arvense (Přeslička rolní nať) 10 g/100 ml extraktu, vitamín C (kyselina L-askorbová).

Doporučené dávkování: 2 – 3 x denně 15 – 30 kapek. Tinkturu je možné přidat do studeného nápoje. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.

Upozornění: Doplněk stravy. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou stravu.

Tinktura Přeslička D3 B. Jukl 30 ml

Složení: lihovodný roztok extraktu přesličky, tinktura je připravena ve specifickém homeopatickém ředění D3

Dávkování: 3×8 kapek denně po jídle (lahvička cca na 24 dní)

Balení: PE kapací lahvička 30 ml

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování. Předepsaný počet kapek můžeme nakapat do vody, teplého nápoje. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek. Obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu. Dávkování tinktur je tak malé, že úvahy o ovlivnění jater nebo nervového systému obsaženým alkoholem jsou zcela bezpředmětné.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl), Topvet (MVDr. Jiří Pantůček)

Novinky: