Tinktura z přesličky (Přeslička)

65.00

Přeslička se v lidovém léčitelství v průběhu historie používala na močové cesty, kameny, klouby. Využívala se i zevně.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Bylinné kapky PŘESLIČKA (D3)

Přeslička se vyskytuje prakticky po celé Evropě, v Asii a také ve velké části Severní Ameriky. Mnozí ji nazývají žijící fosílií, neboť hojně rostla především v období prvohor, přičemž v té době byly některé druhy přesličky připomínaly stromy. Pro vysoký obsah křemičitých krystalů se sušená či čerstvá přeslička používala na čištění nádobí, na jemné broušení dřeva nebo kovu v truhlářství. Toto použití dodnes přetrvává u některých hudebníků, kteří přesličkou leští dechové nástroje (např. hoboj, klarinet). Severoameričtí indiáni (např. Lakotové) si vkládali sušené přesličky do obuvi, aby tím zabránili pocení nohou, zápachu a plísňovým chorobám.

Z antických dob se bylina užívala na poranění a krvácení, též k řešení problémů spojených s ledvinami a močovými cestami. Zevně se přidávala do koupelí a využívala se ve formě bylinných obkladů, kloktadla.

Podrobněji v herbáři

Složení: lihovodný roztok extraktu přesličky, tinktura je připravena ve specifickém homeopatickém ředění D3

Dávkování: 3×8 kapek denně po jídle (lahvička cca na 24 dní)

Balení: PE kapací lahvička 30 ml

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování. Předepsaný počet kapek můžeme nakapat do vody, teplého nápoje. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek. Obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu. Dávkování tinktur je tak malé, že úvahy o ovlivnění jater nebo nervového systému obsaženým alkoholem jsou zcela bezpředmětné.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl)

Objem

30 ml

Novinky: