Sleva!

Stulík tinktura (na nervy a dýchací cesty)

75.00 10.00

Stulík je v dnešní době bohužel jen zřídka využíván. Může za to jeho velmi malé rozšíření v přírodě a velmi přísná ochrana.
Skladem
Datum spotřeby: 5/2019

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Bylinné kapky STULÍK (D3)

Stulík patří do čeledi vodních rostlin leknínovité (Nymphaeaceae), takže se velmi podobají leknínům. Ale na rozdíl od nich tyto byliny většinou po vyklíčení rostou několik let ponořeně pod vodou, a až poté se objevují na hladině a kvetou. Preferují spíše stojaté vody, přičemž v rychle proudící vodě mohou mít některé starší exempláře pouze podvodní listy.

Některé druhy stulíku se vyskytují nejen v Evropě, ale i Asii, Americe, Africe. V České republice se vyskytují 2 druhy: stulík žlutý a stulík malý. Mnohé druhy se záměrně pěstují jako vodní okrasné či akvarijní rostliny.

Mimo několika výrobků alternativní medicíny je použit i ve speciálních farmaceutických přípravcích používaných pro zklidnění předrážděnosti a nervových poruchách. V průběhu historie se používal na dýchací a nervovou soustavu.

Složení: lihovodný roztok extraktu stulíku, tinktura je připravena ve specifickém homeopatickém ředění D3

Dávkování: 3x 8 kapek denně po jídle (lahvička cca na 25 dní)

Balení: PE kapací lahvička 30 ml

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování, které nevyžaduje polykání. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a velejemného lihu. Vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek a obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu. Dávkování tinktur je tak malé, že úvahy o ovlivnění jater nebo nervového systému obsaženým alkoholem jsou zcela bezpředmětné. Pokud by Vám přesto alkohol v tinktuře nevyhovoval, stačí nakapat předepsaný počet kapek do horkého čaje. Takový postup se doporučuje i u dětí.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Výrobce

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl)

Objem

30 ml

Novinky: