Šišák bajkalský tinktura

65.0083.00

Šišák se v lidovém léčitelství od dávných dob používal na nervy, spánek a relaxaci. Dále se užíval trávicí soustavu a ženskou sféru.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

ŠIŠÁK bylinné kapky

Domovinu šišáku bajkalského nejspíše uhodneme všichni. Ano, původně se vyskytoval právě v oblastech Bajkalu, ale dnes je rozšířen v mnohých dalších oblastech, přičemž nejvíce preferuje mírný pás. V průběhu historie se používal v medicíně různých národů a vůbec první zmínky o něm pocházejí ještě z dob vlády dynastie Chan (25–220 n. l.). Používal se převážně na nervy, spánek a uklidnění, ale i při menstruačních potížích. Využíval se i zevně na kůži. V čínské medicíně se dodnes považuje za jednu z nejvýznamnějších léčivek. Šišák bajkalský patří mezi tradiční byliny, tzv. adaptogeny (vhodný při únavě a stresu).

Podrobněji v herbáři

Možnosti:

Tinktura Šišák od B. Jukla (D6) 30 ml

Složení: lihovodný roztok extraktu kořene šišáku bajkalského, tinktura je připravena ve specifickém homeopatickém ředění D6

Dávkování: 3×6 až 8 kapek denně před jídlem (lahvička cca na 24 až 33 dní). Doporučuje se využívat 2 balení.

Balení: PE kapací lahvička 30 ml

Tinktura Šišák Dr. Popova 50 ml

Složení: Voda, jemný kvasný líh (alk. 30% obj.), šišák bajkalský kořen (10%).

Doporučené dávkování a způsob užití: 2-3x denně užívat 20 kapek tinktury. Tinkturu je možno nakapat i do nápoje, např. vody, čaje.

Maximální doporučená denní dávka (60 kapek) obsahuje extrakt z 51 mg šišáku.

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Před použitím protřepat, lehký zákal není na závadu. Uchovejte v suchu při teplotě 5-25 °C

Objem: 50 ml

 

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování. Předepsaný počet kapek můžeme nakapat do vody, teplého nápoje. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek. Obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu. Dávkování tinktur je tak malé, že úvahy o ovlivnění jater nebo nervového systému obsaženým alkoholem jsou zcela bezpředmětné.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl), Dr. Popov

Objem

30 ml, 50 ml

Novinky: