Řebříček tinktura

75.00

Řebříček se v průběhu historie užíval především na ženskou sféru (menstruace, menopauza), ale též i na podporu trávení.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Bylinné kapky ŘEBŘÍČEK (D4)

Řebříček obecný (Achillea millefolium) je často též lidově nazýván husí jazýček, zaječí chléb, Achillova bylina, žebřík či myší ocásek. Latinské jméno (Achillea) připomíná bájného hrdinu Achilla, po němž byla rostlina pojmenována. Ten údajně ošetřoval pomocí řebříčku krvavé rány utržené v Trojské válce. České jméno vzniklo podle tvaru lístků, připomínajících žebřík.

Řebříček je prakticky kosmopolitní druh a roste nejčastěji na sušších místech na mezích, loukách, polích, u cest. Bylina obsahuje hořčiny, alkaloidy, flavonoidy, třísloviny a další významné látky.

Od dávných dob se rostlina užívala na ženskou sféru (menstruace, menopauza), ale též na podporu zažívání. Tyto bylinné kapky se často používají v kombinaci se směsí Játra.

Podrobněji v herbáři

Složení: lihovodný roztok extraktu řebříčku, tinktura je připravena ve specifickém homeopatickém ředění D4

Dávkování: 2x 10 kapek denně před jídlem (lahvička cca na 30 dní)

Balení: PE kapací lahvička 30 ml

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování, které nevyžaduje polykání. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a velejemného lihu. Vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek a obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu. Dávkování tinktur je tak malé, že úvahy o ovlivnění jater nebo nervového systému obsaženým alkoholem jsou zcela bezpředmětné. Pokud by Vám přesto alkohol v tinktuře nevyhovoval, stačí nakapat předepsaný počet kapek do horkého čaje. Takový postup se doporučuje i u dětí.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Výrobce

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl)

Objem

30 ml

Novinky: