Pampelišková tinktura (Pampeliška)

65.00

Homeopatická tinktura z pampelišky se v lidovém léčitelství užívala na játra, žlučník, střeva, krev, imunitu.
Skladem

Bylinné kapky PAMPELIŠKA (D3)

Pampeliška se záměrně pěstuje pro farmaceutickou potřebu a např. ve Francii se používá jako salátová rostlina. Nejčastěji se užívá kořen a kořen s natí. Z kořene lze po usušení, upražení a rozemletí připravit hořkou „pampeliškovou mouku“ nebo náhražku kávy. Bylina má mírně nahořklou chuť.
Rostlina obsahuje řadu významných látek včetně organických kyselin, tříslovin, aminokyselin, minerálních látek a vitamínů. Již v antice se užívala na játra a žlučník, podporu zažívání a imunity.

Podrobněji v herbáři

Složení: lihovodný roztok extraktu smetánky lékařské, tinktura je připravena ve specifickém homeopatickém ředění D3

Dávkování: 3×10 kapek denně před jídlem (lahvička cca na 19 dní)

Balení: PE kapací lahvička 30 ml

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování. Předepsaný počet kapek můžeme nakapat do vody, teplého nápoje. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek. Obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu. Dávkování tinktur je tak malé, že úvahy o ovlivnění jater nebo nervového systému obsaženým alkoholem jsou zcela bezpředmětné.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl)

Objem

30 ml

Novinky: