Kapky Kontryhel

65.0085.00

Již ve starověku se kontryhel hojně užíval na nejrůznější zdravotní potíže. Používal se hlavně v gynekologii, dále též na trávení.
Skladem

Kontryhelová tinktura

Již ve starověku se kontryhel hojně užíval na nejrůznější zdravotní potíže. Používal byl v průběhu historie tradičně používán ke zklidnění bolestivé menstruace, ke zmírnění klimakterických obtíží a k tlumení krvácení při menstruaci. Kontryhel je rovněž doporučován při průjmech a křečích trávicího aparátu. Často je tato bylina spojována s pomocí při nespavosti.

Podrobněji v herbáři

Možnosti:

Kontryhelová tinktura D4 od B. Jukla 30 ml

Složení: lihovodný roztok extraktu kontryhele, tinktura je připravena ve specifickém homeopatickém ředění

Dávkování: 3×7 kapek denně před jídlem (lahvička cca na 29 dní)

Balení: kapací lahvička 30 ml

Kontryhelová tinktura od Topvet 50 ml

Bylinný lihový extrakt

Složení: voda, jemný líh (minimálně 35 obj. % alk./ethanolu), Alchemilla xanthochlora (Kontryhel žlutozelený) standardizovaný extrakt – 3 g / 100 ml extraktu.

Doporučené dávkování: 2 – 3 x denně 15 – 30 kapek. Tinkturu je možné přidat do studeného nápoje. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.

Všeobecná upozornění: Doplněk stravy. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou stravu.

 

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování. Předepsaný počet kapek můžeme nakapat do vody, teplého nápoje. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek. Obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu. Dávkování tinktur je tak malé, že úvahy o ovlivnění jater nebo nervového systému obsaženým alkoholem jsou zcela bezpředmětné.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Objem

30 ml, 50 ml

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl), Topvet (MVDr. Jiří Pantůček)

Novinky: