Kapky Kontryhel

65.0097.00

Již ve starověku se kontryhel hojně užíval na nejrůznější zdravotní potíže. Používal se hlavně v gynekologii, dále též na trávení.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Kontryhelová tinktura

Již ve starověku se kontryhel hojně užíval na nejrůznější zdravotní potíže. Používal byl v průběhu historie tradičně používán ke zklidnění bolestivé menstruace, ke zmírnění klimakterických obtíží a k tlumení krvácení při menstruaci. Kontryhel je rovněž doporučován při průjmech a křečích trávicího aparátu. Často je tato bylina spojována s pomocí při nespavosti.

Podrobněji v herbáři

Možnosti:

Kontryhelová tinktura D4 od B. Jukla 30 ml

Složení: lihovodný roztok extraktu kontryhele, tinktura je připravena ve specifickém homeopatickém ředění

Dávkování: 3×7 kapek denně před jídlem (lahvička cca na 29 dní)

Balení: kapací lahvička 30 ml

Kontryhel žlutozelený tinktura od Topvet 50 ml

Bylinný lihový extrakt

Složení: voda, jemný líh (minimálně 35 obj. % alk./ethanolu), Alchemilla xanthochlora (Kontryhel žlutozelený) standardizovaný extrakt – 3 g / 100 ml extraktu.

Doporučené dávkování: 2 – 3 x denně 15 – 30 kapek. Tinkturu je možné přidat do studeného nápoje. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.

Všeobecná upozornění: Doplněk stravy. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou stravu.

Kontryhel obecný tinktura Sagras 50 ml

Doplněk stravy s obsahem alkoholu

Složení: voda, velejemný líh, kontryhel obecný (Alchemilla vulgaris)

50 ml 60% lihového macerátu, získaného macerací 50 g usušené nati Kontryhelu /1 litr 60% alc.

Doporučené dávkování: 2-3 x denně 20 minut před jídlem 10 – 15 kapek. Tinkturu můžeme nakapat např. do vody nebo teplého nápoje.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte při pokojové teplotě. Není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Není určen jako náhrada pestré stravy.

 

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování. Předepsaný počet kapek můžeme nakapat do vody, teplého nápoje. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek. Obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu. Dávkování tinktur je tak malé, že úvahy o ovlivnění jater nebo nervového systému obsaženým alkoholem jsou zcela bezpředmětné.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Objem

30 ml, 50 ml

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl), Sagras, a.s., Topvet (MVDr. Jiří Pantůček)

Novinky: