Houtunie tinktura (touleň)

65.00

Tinktura se používala během historie na detoxikaci. Využívala se při vysoké tělesné teplotě, nepravidelné menstruaci.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Bylinné kapky Houtunie D3

Touleň srdčitá (Houttuynia cordata) je vlhkomilná trvalka, která je jediným druhem rodu touleň. Bylinka pochází z Asie a je původním druhem také v Africe. Následně byla zavlečena i do Austrálie a Severní Ameriky. Na nových místech se rychle šíří, a je proto často považována za invazní druh. Existují dva typy odlišující se vůní. Rostliny prvého typu, tzv. japonského, voní po pomerančích a druhého, tzv. čínského, voní po koriandru.

Bylina se využívá v zahradnictví a byly z ní vyšlechtěny i některé kultivary s různě zbarvenými listy. V Asii se touleň pěstuje pro potravinářské účely – mladé listy a lodyhy se konzumují syrové jako salát nebo se vaří v různých omáčkách a polévkách, oddenky se smaží a podávají jako příloha.

Další oblastí využití je čínská medicína, ájurvéda a lidové léčitelství, kde se již od dávných dob užívala na detoxikaci organismu, při zvýšené teplotě, potížích s nepravidelnou menstruací a pro dezinfekci povrchu.

Složení: lihovodný roztok extraktu houtunie, tinktura je připravena ve specifickém homeopatickém ředění D3

Dávkování: 3×15 kapek denně před jídlem (lahvička cca na 14 dní)

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování. Předepsaný počet kapek můžeme nakapat do vody, teplého nápoje. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek. Obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu. Dávkování tinktur je tak malé, že úvahy o ovlivnění jater nebo nervového systému obsaženým alkoholem jsou zcela bezpředmětné.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Objem

30 ml

Výrobce

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl)

Novinky: