Sladké mandle

37.0072.00

Mandle se hojně využívají již z antických dob. Obsahují celou řadu významných látek.
Skladem

Zrušit výběr
Kategorie: Štítek:
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Sladké mandle natural

Mandle se hojně využívají již z antických dob. Za jejich původní domovinu se považuje Asie a oblast severní Afriky, přičemž patří mezi ty nejstarší šlechtěné a pěstované stromy vůbec. Mnohé studie potvrzují jejich blahodárných účinek na naše zdraví. Obsahují vitamíny (vitamín E, vitamíny skupiny B…), minerály (vápník, hořčík, zinek, selen, měď, železo…), bílkoviny, tuky, antioxidanty, vlákninu. V posledních letech se často označují za superpotravinu.

Výborně se hodí prakticky do všech moučníků a dezertů, lze je přidat do salátů či některých jídel. Jsou vhodné pro sportovce, vegany, kojící a těhotné ženy.

Ořechy neobsahují lepek.

Tip: pro lepší stravitelnost necháme mandle přes noc namočené ve vodě.

Skladování: suché, chladné a temné místo, do teploty 25 °C, doporučujeme mandle vyjmout z původního obalu a skladovat v dobře větratelném, suchém prostoru bez slunečního záření (může být i papírový sáček). Prodloužení trvanlivosti dosáhneme pokud je dáme do lednice (vydrží  i 6 měsíců) a nebo do mrazničky, kde vydrží až jeden rok.

Složení: 100 % celé sladké mandle neblanšírované

Země původu: USA, Kalifornie

Upozornění: Mandle jsou náchylné na žluknutí, čerstvé mandle by neměly být hořké, ale měly by jemně oříškově vonět. Loupané (blanšírované mandle) mohou mít na povrchu zbytky tmavé slupky. Slupka mandlí je bohatá na výživné látky.

Výrobce

AWA superfoods

Hmotnost

100 g, 200 g

Novinky: