Chia semínka účinky

Chia semínka byla pro své účinky známá již od dob Mayů a Aztéků, kteří je užívali především pro vysokou energetickou hodnotu. Nejspíše i proto vznikl název semínek, chia se totiž překládá jako síla.

Podrobněji
Med a jeho léčivé účinky

Med a jeho léčivé účinky byly známy již na úsvitu civilizace. Byl hojně využíván starověkými civilizacemi při řešení nejrůznějších zdravotních potíží. Význam má jak vnitřní užívání, tak i zevní použití.

Podrobněji
Yucca účinky

Původní obyvatelé yuccu užívali v mnohých odvětvích života včetně oblasti zdraví. Dokonce ji pro její účinky nazývali „Stromem života.“

Podrobněji
Mumio a jeho použití

Mumio je biogenní lepkavá hmota obsahující přírodní směs organických a anorganických látek, které se společně podílejí na významných účincích

Podrobněji
Domácí zubní prášek z bylinek

Prášek z bylinek, který si lze připravit přímo doma je velmi účinnou a levnou metodou péče o zuby. Bylinky totiž nejen zlepšují zevní vzhled zubů, ale i výrazně podporují jejich zdraví a pevnost.

Podrobněji
Byliny na odvodnění organismu

Byliny na odvodnění organismu podporují nejen normalizaci hospodaření s vodou, ale kladně působí i na celý organismus, využívají se při detoxikaci a celkovém očištění.

Podrobněji
Protizánětlivé bylinky

Protizánětlivé bylinky nám pomáhají překonat zánětlivá onemocnění. Záněty většinou symbolizují přirozenou obranu našeho organismu a byliny mu výrazně pomáhají.

Podrobněji
Jalapeno

Jalapeno je především oblíbené v Americe a důkazem toho byl i fakt, že to byl první druh papriček, který se podíval do vesmíru. Za popularitu může nejen jeho chuť, ale i účinky…

Podrobněji
Vysoký tlak – co s tím?

Vysoký tlak je pro mnohé velkým strašákem, ovšem dle lidových tradic existuje řada možných řešení. Bylinky jsou již od nepaměti vhodným pomocníkem v tomto problému.

Podrobněji
Jak na nachlazení? Babské rady při kašli, rýmě, teplotě…

I když nám moderní doba nabízí řadu příležitostí a novinek, tak i přesto bychom neměli zapomínat na tradice, které nám mohou výrazně pomoci. Jak na nachlazení? Babské rady při kašli, rýmě či teplotě nám výrazně mohou nejen pomoci organismu přírodní cestou, ale též se většinou jedná o velmi levné a jednoduché metody.

Podrobněji